Browsing Tag

Roger

Lëvizja e befasishme, Roxher firmos me kampionët

Roxher Zhunior, pas një sezoni shumë të mirë me Kastriotin në Superiore, ka vendosur në lidhje me të ardhmen e tij. Braziliani nuk pranoi të qëndronte te Kukësi, që e kishte huazuar atë te krutanët. Ai erdhi në Shqipëri për pak ditë dhe më…

Ndreca e Roxher në kor: Kastriotin e presin finale të tjera!

Kastrioti mori pikë jetike kundër Kukësit. Roxher Zhunio dhe Edison Ndreca ishin protagonistët e përmbysjes me verilindorët. Braziliani realizoi golin e barazimit, ndërkohë që pas ndeshjes foli për RTSH dhe theksoi se duhet të vazhdojnë me…

Roxher e thotë troç: Nëse Kukësi më do, janari erdhi!

Roxher Zhunior u mor në verë nga Kukësi, por me verilindorët nuk debutoi. Braziliani u huazua te Kastrioti dhe aty po bën mirë. Futbollisti 22-vjeçar është shënuesi më i mirë dhe arritur të shënojë pesë gola, më shumë se çdo lojtar i…

Ndeshja e veçantë e Roxherit, “engjëll” dhe “djall”

Braziliani Roxher ishte padiksutim lojtari që spikati më shumë në ndeshjen mes Kastriotit dhe Kukësit. Për të gjithë ata që se dinë kartoni i 22-vjeçarit është nën pronësi të Kukësit, por mungesa e hapësirës tek verilindorët i shtynë…