Browsing Tag

Valon Berisha

Lajm i mirë për Lacion dhe Kosovën, rikuperohet Berisha

Lacio dhe Kosova kanë marrë një lajm pozitiv. Valon Berisha ka lënë pas krahëve dëmtimin dhe është rikthyer të stërvitet me bardhekaltrit. Igli Tare pagoi 9 milionë euro të Salsburgu verën e kaluar, ndërsa blerja e “luftëtarit” dardan u…

Lacio ofron Berishën dhe “cash”, synohet talenti hungarez

Talenti hungarez i Red Bull, Salcburg, Dominik Soboslai është kthyer në një lojtar që po tërheq vëmendjen e shumë klubeve evropiane. Ndër të interesuarit bën pjesë dhe Lacio që ka ndërmend të bëjë një propozim interesant për lojtarin.…

Ofertë për Valon Berishën, Lacios i duhet të vendosë

Valon Berisha nuk pati një sezon të mirë në debutimin e tij në futbollin italian. Lacio pagoi 8 milionë euro për të blerë kartonin e mesfushorit nga Red Bull Salcburg. Konkurrenca e madhe dhe disa dëmtime të njëpasnjëshme bënë që lojtari të…

Dëmtim i rëndë në gju, shqiptari i Lacios mbyll sezonin

Nuk ka shkuar siç pritej sezoni i parë i Valon Berishës në Itali. Futbollisti i Lacios ka qenë pafat përsa i përket dëmtimeve muskulore, që këtë sezon kanë qenë të shumta, më konkretisht pesë të tilla që e lënë për muaj të tërë në…

Berisha kryen vizitat mjekësore, mbetet firma

U mor vesh që mbrëmë: Valon Berisha do të çojë në tre numrin e shqiptarëve te Lacio. Thomas Strakosha ishte i vetmi sezonin e shkuar, ndërkohë që këtë verë u ble nga Real Betis edhe mbrojtësi i majtë Riza Durmishi. Zgjimi ditën e sotme…