Kukësi kërkon Superkupën, por i mungojnë shënuesit

0

Kukësi synon të rritë numrin e trofeve. Presidenti Gjici, si çdo edicion, ka deklaruar se nuk do të dalë pa trofe, por ndryshe nga e shkuara, tashmë i dëshiron të gjithë në një sezon. Një vit më parë kuksianët fituan Superkupën e Shqipërisë dhe tashmë do të provojnë ta përsërisin suksesin. Vjet kundërshtar ishte Skënderbeu dhe kuksianët triumfonin 3-1. Të tre shënuesit golave,  Matija Dvornekoviç, Izair Emini dhe Pero Pejiç, janë larguar tashmë. Kampionët kanë bërë merkato të fuqishme, duke afruar lojtarë me eksperiencë dhe do të kërkojë të triumfojnë edhe nesër në stadiumin “Selman Stërmasi”, por me shënues të rinj.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online