E tmerrshme, Gjykata e Lartë kroate dënon me “vdekje” Ballist Morinën!

0

Makthi po bëhet realitet, Ismail Morina do të ekstradohet në Serbi.

Personazhi i famshëm i dronit në Beograd, gjatë Serbi-Shqipëri që u ndërpre nga dhuna e tifozëve serbë, tashmë është dënuar praktikisht me “vdekje”.

Gjykata e Lartë kroate ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Dubrovnikut, duke urdhëruar ekstradimin e Ballistit.

Tashmë vetëm ndërhyrja e fortë e shtetit shqiptar mund të ndryshojë diçka, pasi situata është dramatike për simbolin e betejës së Beogradit. Në teori shteti kroat dhe Ministri i Drejtësisë mund të ndryshojnë gjithçka, por a do të ndodhë?

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online