Klubi dëshiron ta largojë si “mbret”, 18-vjeçari gati për Realin e Madridit

0

Disa kohë më parë Reali i Madridit zyrtarizoi blerjen e talentit Rodrigo Goesh. “Los Blancos” derdhën në arkat e Santosit plot 45 milionë euro për shërbimet e lojtarit, i cili do të kalojë në Madrid në muajin korrik.

18-vjeçari do të luajë ndeshjen e tij në fundit me fanellën e Santosit në shtëpi mbrëmjen e 12 qershorit, ku pritet që t’i bëhet një festë lamtumire. Ka qenë vetë presidenti i klubit brazilian që e ka zbuluar diçka të tillë, duke thënë se një lojtar si Rodrigo e meriton.

Sulmuesi premton shumë dhe në Brazil e shohin si të ardhmen e Kombëtares. Gjithsesi, mbetet për t’u parë se si do të integrohet me futbollin spanjoll dhe një klub të madh si Reali i Madridit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.