Klop i lumtur: Rezultat fantastik, ndeshja e kthimit do të jetë luftë!


Liverpuli triumfoi me shifrat 2-0 mbrëmjen e sotme përballë Portos. Pas sfidës, Jurgen Klop foli për mediat. Trajneri gjerman u shfaq i lumtur për rezultatin e marrë, teksa u përqendrua te ndeshja e kthimit, për të cilën deklaroi se do të jetë një luftë e vërtetë.


“Jam i lumtur. Na pret një ndeshje intensive në Portugali me siguri. Shënuam dy gola të bukur dhe kontrolluam lojën. Luajtëm mirë edhe pse në pjesën e dytë e ulëm ritmin. Është një rezultat fantastik.”

“E dinim se do të na duhej ta luanim dhe ndeshjen e dytë. Na duhet të përgatitemi dhe të luftojmë përsëri, më pas të shohim se çfarë do të ndodhë. Porto do të përpiqet me 100% e saj, ndaj na duhet të jemi gati dhe jam i sigurt që jemi gati.”

“Henderson ishte fantastik sonte. Goli i dytë ishte një gol klasi. Tani na duhet të luajmë ndaj Çelsit në fundjavë dhe më pas përsëri ndaj Portos.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online