Kategoria e Parë: Vllaznia synon fitoren në transfertë, Apolonia pret Tomorin

0

Nëntë takime do të zhvillohen sot për llogari të javës së shtatë të Kategorisë së Parë, ndërsa përballja Bylisi-Pogradeci do të luhet pas të tjerave (të dielën) dhe si zakonisht do të transmetohet në RTSH.

Janë disa ndeshjet interesante , teksa Vllaznia luan në një transfertë të vështirë me Shënkollin, sikurse Dinamo me Ilirinë. Korabi kërkon rikthimin te fitorja me Burrelin, ndërsa Erzeni e Vora tre pikët ndaj Veleçikut dhe Besëlidhjes.

Në Grupin B veçohen ndeshja mes Egnatias dhe Besës, si dhe takimi Apolonia-Tomori. Lushnja do kërkojë t’i shkaktojë humbjen e radhës Elbasanit, kurse në Cërrik vendasit do tentojnë të ndalin Orikun.

KATEGORIA E PARË – JAVA 7
GRUPI A
E shtunë, 27 tetor 2018, ora 14:00

Korabi-Burreli

Iliria-Dinamo

Shënkolli-Vllaznia

Erzeni-Veleçiku

         Vora-Besëlidhja

GRUPI B

E shtunë, 27 tetor 2018, ora 14:00

Apolonia-Tomori

Turbina-Oriku

Egnatia- Besa

E diel, 28 tetor 2018, ora 14:00

Bylis-Pogradeci

E Hënë 29 tetor 2018, ora 14:00

Elbasani-Lushnja

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.