Browsing Tag

Iker Kasijas

Kasijas nuk dorëzohet, na e tregon me veprimin e fundit

Pas plot dy muajsh Iker Kasijas është paraqitur në qendrën stërvitore të Portos. Portieri legjendar më 1 maj pësoi një arrest të rëndë kardiak, duke rrezikuar seriozisht jetën. Pas operacionit, që fatmirësisht shkoi mirë u arrit që të…

Rrezik i madh, Kasijas merr vendimin e vështirë

Iker Kasijas i trembi të gjithë para disa javësh. Portieri i Portos pësoi një atak kardiak në stërvitje, por për fat të mirë ia hodhi dhe e kaloi momentin e vështirë. 37-vjeçari qëndroi disa ditë në spital, ndërsa tani ndodhet në formë…

Kasijas-Murinjo, armiq të betuar: rinis dueli në distancë!

Iker Kasijas ende i kujton gjithçka i ndodhi te Reali i Madridit, kur u anashkalua nga Zhoze Murinjo dhe vendin e tij e zuri Diego Lopez. Portugezi thuhet se e “dënoi” portierin legjendar të madrilenëve për shkak të raportit të mirë që ai…