Browsing Tag

Dalbert

Konte kërkon një lojtar të majtë, por ka një problem

Interi është në kërkim të një mbrojtësi krahu. Alternativat në kampin zilaltër nuk mungojnë. Emrat që qarkullojnë janë Filip Kostiç i Ajntrahtit, Mateo Darmian i Junajtid apo Kurzaua i PSG. Të gjithë këto janë të arritshëm, por në kampin…

Largon dy senatorë të tjerë, Interi ka gati 6 emra

Naingolan dhe Ikardi nuk do të jenë të vetmit të vetmit të larguar nga Interi këtë verë. Dalbert dhe Perisiç janë me valixhet gati dhe mund të ikin nga momenti në moment. Mbrojtësi nuk ka gjetur veten dhe Interi dhe largimi është gati një…

Interi “all-in” në merkato, projektohet lëvizja e bujshme

Ivan Perishiç e ka ndarë mendjen dhe i ka kërkuar Interit që ta shtesë. Kroati ëndërron të luajë në Premier Ligë dhe për të interesohet Arsenali. Marota e zbuloi diçka të tillë përpara ndeshjes me Torinon, ku u ndal te situata e Perishiç.…

Inter bën gati spastrimin e parë, “fshesa” nis nga mbrojtja

Merkato e janarit po afron dhe tek Interi po bëhen gati për të larguar lojtarët që nuk bëjnë më pjesë në planet e skuadrës. Sipas medies franceze “Nice-Matin”, klubi i Monakos është vënë në ndjekje të mbrojtësit brazilian dhe palët janë…