Insiston Juventusi, përgatit ofertën për mesfushorin e talentuar

0

Juventusi nuk dëshiron të heqë dorë nga Nikolo Zaniolo. 19-vjeçari i Romës është një nga të preferuarit e mesfushës dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e radhës.

U fol për një përfshirje të Gonzalo Higuain në tratativën me klubin kryeqytetas, por sulmuesit nuk i pëlqen të transferohet te Roma. Këta të fundit janë në nevojë për një portier cilësor dhe po vuajnë për të gjetur një të tillë.

Kampionët e Italisë janë gati të ofrojnë Matia Perin dhe para për Zaniolon. Cilësitë e portierit nuk vihen në dyshim, por hapësirat e pakta mund ta shtyjnë drejt largimit. Juventusi ofron kartonin e tij dhe 20 milionë euro (pa llogaritur bonuset) për të transferuar Zaniolon në Torino.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.