Browsing Tag

Mattia Perin

Aston Vila nuk ndalet, tenton 26-vjeçarin e Juves

Aston Vila është rikthyer në Premier Ligë dhe ambiciet për të bërë mirë nuk mungojnë. Klubi nga Birmingami është ndër më aktivët në merkato dhe është përforcuar shumë, ndërsa nuk rinovoi kontratat me tetë lojtarë. Drejtuesit po kërkojnë…

Nuk kalon testet mjekësore, anulohet shitja e Juventusit

Matia Perin udhëtoi për në Lisbonë për të kryer vizitat mjekësore, që do pasoheshin nga prezantimi si portieri më i ri i Benfikës. Megjithatë, ky transferim ka ngrirë. Perin ka shfaqur probleme shëndetësore pas testeve mjekësore në klinikën…

Vuloset fati i Perin, merr avionin për në Portugali

Rikthimi i Bufon te Juventusi ka gëzuar shumë tifozës të Juventusit. Megjithatë, ka dhe palë të dëmtuara nga kjo lëvizje e papritur. Portieri 26-vjeçar nuk ka zgjidhje tjetër përveç se të largohet nga kampionët e Italisë pas vetëm një viti…