Browsing Tag

Nicolo Zaniolo

“Totenham apo Juventus? Zaniolo nuk është në shitje!”

Italia pas një periudhe të errët duket se po nxjerr një brez me plot talente, që pritet të pushtojnë arenën evropiane të futbollit. Një prej tyre është Nikolo Zaniolo. Fantazisti ka spikatur këtë vit me Romën. Për të kanë treguar interes…

Higuain për një “xhevahir”, ideja e çmendur e merkatos

Gonzalo Higuain ka edhe dy vite kontratë me Juventusin dhe argjentinasi kërkon të respektohet, në rast se nuk merr një ofertë nga një klub që lufton për objektiva të rëndësishme. Ai dëshiron të vijojë karrierën në një klub që ka një projekt…

Roma kërkon yllin e Serie A, ka një plan edhe për Zaniolon

Roma do të përballet nesër në mbrëmje kundër Portos në Portugali për të ruajtur fitoren e ndeshjes së parë. Nikolo Zaniolo shënoi një dygolësh në sfidën e zhvilluar në “Olimpico”, përpara se Adrian të mbante hapur shpresat e Portos.…

Zaniolo-Roma drejt rinovimit, mësohen shifrat e marrëveshjes

Nikolo Zaniolo është lojtari që ka fituar zemrat e romanistëve. Mesfushori 19-vjeçar u mor këtë verë nga Interi për vetëm 4.5 milionë euro. Te Roma e kanë ditur mirë se çfarë po bëjnë dhe frytet e asaj marrëveshjeje të bërë me zikaltrit po…