Browsing Tag

Hoakim Lëv

Lëv zbulon pasuesin, dy kandidatë për stolin e Gjermanisë

Në historinë e kombëtares gjermane do të mbajmë mend një epokë, atë të Hoakim Lëv. Megjithatë, vetë fjala epokë nënkupton një fillim dhe një fund. Kështu, edhe koha e Lëv në krye të Gjermanisë po merr fund. Këtë fakt e pranon edhe vetë…

Lëv i shkel syrin Realit: Po mbaron koha ime me Gjermaninë!

Hoakim Lëv drejton Gjermaninë që nga viti 2006, kombëtare të cilën e dërgoi në majën e botës në vitin 2014. 58-vjeçari përfundoi në ciklonin e kritikave pas eliminimit të Gjermanisë në fazën e grupeve në Botërorin e Rusisë, për faktin e

Lëv kundër Klopit, Nations League “molla e sherrit”

Jurgen Klop kritikoi Nations League si “kompeticioni më i pakuptimtë në botë". Trajneri i Liverpulit theksoi se “duhet të fillojmë të mendojmë më shumë për lojtarët”, ndërsa replika ka ardhur nga Hoakim Lëv. Trajneri i kombëtares gjermane…

Hoakim Lëv: Ja çfarë nuk ia fal dot Ozilit!

Fakti që Mesut Ozil nuk e lajmëroi Hoakim Lëv për vendimin e marrë për t’u tërhequr nga kombëtarja gjermane, i ka lënë një shije të hidhur trajnerit të Gjermanisë. 29-vjeçari i Arsenalit vendosi të tërhiqej nga kombëtarja, duke akuzuar…

Lëv: Ozil më ka zhgënjyer, ia mbylli dyert vetes

Hoakim Lëv ka folur mbi mundësinë e një rikthimi të Mesut Ozil në kombëtaren gjermane. Ai u tërhoq nga përfaqësuesja dhe hodhi akuza për racizëm dhe mos respektim të tij, për shkak të origjinës turke. Trajneri i Gjermanisë ka folur për këtë…

Hoakim Lëv: Nënvlerësuam çështjen e Ozil, por ai e teproi

Mbasi ka shpallur listën e lojtarëve të grumbulluar për miqësoret me Francën dhe Perunë, Hoakim Lëv është ndalur te mesfushori Mesut Ozil, i cili vendosi të tërhiqej nga kombëtarja gjermane mbas kritikave të shumta. “Mesut nuk më ka…