Browsing Tag

Golf

Guardiola takim me Nedved në Torino, arsyeja do t’u habisë

Pep Guardiola do të zbarkojë javën e ardhshme në Torino. Trajneri i Mançester Sitit dhe drejtuesi i lartë i Juventusit Pavël Nedved do të takohen së bashku me figura të tjera të njohura, por ky takim ka lidhje vetëm me sportin e boksit.…

Bota e golfit në zi, kampionia spanjolle gjendet e vdekur

Një tragjedi ka prekur sportin e golfit. Golfistja spanjolle Selia Barkuin është gjendur e pajetë në territorin e një fushe golfi në Ajoua (SHBA). Ndërkohë, policia amerikane ka arrestuar shtetasin amerikan, Kolin Daniel Riçards, i cili…