Gatuzo nervoz pas Barcelonës: Fitore pa vlerë, ishte një hap pas

0

Një fitore ndaj Barcelonës në gusht nuk ka asnjë vlerë, se duke ditur që është një miqësore, pa Mesin me shokë përballë. Nëse pastaj edhe loja është zhgënjyese, është e qartë që Xhenaro Gatuzo nuk mund të buzëqeshë.

Duke folur për Milan Channel, trajneri i Milanit analizon me tone kritike sfidën e fundit në Amerikë.

Ndeshja: “Vuajtëm, por e dinim që do ishte një ndeshje e tillë. Ishte një hap pas në aspektin e cilësisë, në krahasim me ndeshjet kundër Mançester Junajtid dhe Totenhemit. Thashë që dëshiroja të shihja diçka interesante në nivel taktik dhe tek-tuk e pashë. Patëm fat, mund të pësonim gol, por u treguam të zotë që qëndruam në ndeshje. Keqardhja më e madhe është që mund të luanim me më shumë cilësi. Nuk kishim qartësi në lojë, ndaj këtë fitore e marrim, por në cilësi nuk hodhëm ndonjë hap përpara, përkundrazi”.

Mbrojtja më mirë: “Jam shumë i kënaqur, kemi 26 ditë që punojmë mirë. Barcelona ishte me të rinj? Kjo skuadër vlen 200 milionë euro e lart, janë djem që marrin vesh nga futbolli.

Milan agresiv: “Nuk dua faulle, por egërsi në fushë. Duhet mbërritur i pari te topi. Çalhanoglu e Kesi humbën disa topa në mënyrë banale në pjesën e dytë. Më pëlqen shpirti i garës, dua të shoh nerv kur humbasim, jo si me Totenhemin”.

André Silva: “Është lojtar i rëndësishëm. Sezonin e shkuar vuajti shumë, por është i ri dhe ka hapësira të mëdha përmirësimin UK mund të them që duhet të punojë, sepse punon shumë, ndoshta tepër. Është lojtar shumë interesant, e bën mirë punën e tij, i duhet thjesht goli në mënyrë konstante që të zhbllokohet psikologjikisht”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.