FOTO | “Thyhet” rregulli, policia e pranishme në stadiumin “Selman Stërmasi”

Derbi i shumëpritur sapo ka nisur dhe atmosfera në stadium është e shkëlqyer. Në një stadium të tejmbushur, ishte paralajmëruar që do ishte derbi i parë vetëm me polici private, por nuk ka nodhur kështu.

Ishte marrë vendimi që policia e shtetit nuk do të ishte e pranishme në stadium, por siç shihet në foto, ajo ndodhet e pranishme në sektorin e tifozërisë së Tiranës, përkatësisht tek vendi ku janë vendosur tifo grupi “West Boys”.

Siguria e ndeshjes do të mbahet nga stjuartë privatë, por brenda ambienteve të stadiumit ndodhen dhe forca policore, më shumë për masa paraprake, pasi duket se janë disi indiferent.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online