Florian Marku rikthehet në ring, fundjava e gjen në Londër

0

Florian Marku la sportin e arteve marciale të kombinuara për të filluar një karrierë të re në sportin e boksit. Sportisti nga Lushnja bindi në debutimin e tij në këtë boksin profesionist, duke mundur me nokaut në raundin e parë kundërshtarin serb Nikola Janiçieviç.

Tre muaj pas asaj përballje është bërë i ditur dhe kundërshtari i dytë i 26-vjeçarit. Bëhet fjalë për boksierin sllovak Ivan Godor. 39-vjeçari nuk pritet t’i hapë shumë probleme Markut, gjithsesi eksperienca e Godor nuk duhet nënvlerësuar.

Dueli do të zhvillohet të dielën më datë 23 mars në arenën “York Hall” në Londër dhe do të ketë gjithsej katër raunde.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.