Browsing Tag

Kastriot Dermaku

“Faleminderit për gjithçka”, Dermaku ndahet me Kozencën

Kastriot Dermaku realizoi ëndrrën e tij të madhe duke u transferuar në Serie A. Mbrojtësit shqiptar iu desh të tregohej i duruar për vite me radhë për të shijuar suksesin e sotëm. Trasnferimi te Kozenca dy vite më parë ishte momenti kyç i…

Parma e prezanton, mbrojtësi i kombëtares gati për Serie A

Kastriot Dermaku është zyrtarisht një lojtar i Parmës. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare u aktivizua sezonin e kaluar me Kozencën në Serie B, aty ku zhvilloi 32 ndeshje dhe shënoi një gol. Palët nuk rinovuan kontratën, 27-vjeçari doli…

Dermaku hedh hapin e madh, transferohet në Serie A

Kastriot Dermaku do të luajë në Serie A sezonin e ardhshëm. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare nuk rinovoi me Konzencën, doli lojtar i lirë dhe u transferua tek ekipi i Parmës me parametra zero. 27-vjeçari, i cili ka zhvilluar tre ndeshje…

E ardhmja në Itali, Dermaku: Moduli? Nuk bën diferencën

Kastrioti Dermaku është gati për ndeshjen me Islandën. Mbrojtësi me shumë mundësi do ta nisë nga fillimi, por për të nuk është problem kjo pjesë. Ai ka folur për situatën në ekipin dhe atmosferën mes lojtarëve, ndërkohë që nuk i shmanget…

Dermaku nuk vlen për Panuçin, por e duan në Serinë A

Kastriot Dermaku ishte një ndër emrat që mungoi në listën e kombëtares për ndeshjet e radhës ndaj Turqisë dhe Andorrës. Lënia jashtë e mbrojtësit ishte e habitshme, pasi forma që po kalon me Kozencën në Serie B është e admirueshme.…

Lila e Binaku s’ia dalin, ftohen 3 të tjerë në kombëtare

Kombëtarja ka zbritur në fushë dhe ka zhvillime sa i takon listës së lojtarëve të grumbulluar. Kështu, për shkaqe dëmtimesh kanë mbetur jashtë Andi Lila dhe Egzon Binaku. Trajneri Kristian Panuçi priste të bashkoheshin me ekipin edhe…

Barazim për Veselin dhe Balliun, feston Dermaku

Frederik Veseli ishte titullar në barazimin e Empolit kundër Spalit në transfertë. Ndeshja u mbyll në barazim 2-2, ndërsa Spali luajti që nga minuta e 49 me një lojtar më pak. Ndeshja e tretë rresht pa humbje për Empolin, që vinte nga…

Asnjë polemikë, Ademi: Suksese Ismajlit dhe Dermakut

Kastriot Dermaku la Kosovën për Shqipërinë dhe ishte i ftuar për ndeshjet me Jordaninë dhe Izraelin në muajin tetor, ndërkohë që sërish trajneri Kristian Panuçi e ka përfshirë në listë për takimet me Skocinë dhe Uellsin. Veç Dermakut,…