Europa League: Teuta e Kukësi, zero shanse në turin e dytë

0

Teuta e Kukësi mësuan kundërshtarët për turin e parë në Europa League dhe konkretisht do të përballen me Venstpils dhe Debrecen. Turi i dytë do të jetë shumë më i vështirë për ta, pasi shorti mund t’u rezervojë ekipe si Roma, Osijek dhe Lucerna.

Gjithashtu, duke parë që Rejnxhërs dhe Hajduk Split janë favoritë për të kaluar në raundin e dytë, rrezikojnë të përballen me dy skuadrat shqiptare. Vetëm një mrekulli e Prishtinës mund të sillte një derbi skuadrash shqiptare në turin e dytë.

Osijek (CRO)
Prishtina (KOS)/St Joseph’s (GIB)/Rangers (SCO)
Roma (ITA)
Gzira United (MLT)/Hajduk Split (CRO)
Luzern (SUI)

CSKA-Sofia (BUL)/OFK Titograd (MNE)
Riteriai (LTU)/KÍ Klaksvík (FRO)/SP Tre Fiori (SMR)
Cork City (IRL)/Progrès Niederkorn (LUX)/Cardiff Met (WAL)
Debrecen (HUN)/Kukësi (ALB)
Ventspils (LVA)/Teuta (ALB)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.