Emeri: Valencia e vështirë, Ramsej ndoshta nuk luan më

0

Trajneri i Arsenalit, Unai Emeri, ishte mjaft i kënaqur nga fitorja dhe paraqitja e të tijve në Napoli: “Jam krenar për këtë skuadër. E nisëm mirë, shënuam dhe nuk e lejuam Napolin të krijonte raste të pastra. U mbrojtëm mirë në pjesën e dytë dhe në tërësi, në dy ndeshje kemi qenë thuajse perfektë”.

Tashmë Arsenali do të ndeshet me Valencian: “Është një skuadër e mirë, me lojtarë cilësorë, ndaj parashikoj një ndeshje të vështirë”.

Aaron Ramsej pësoi një dëmtim serioz: “Është një dëmtim muskulor, normalisht do të duhen disa javë pushim. Kemi lojtarë të tjerë, gjithsesi, ndaj mund të gjejmë ekuilibrat e duhur. A do luajë më Ramsej për Arsenalin? Nuk e di”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.