Gjysmëfinalet në Europa League, mund të kemi finale angleze

0

Ashtu si në Champions League, shorti i Europa League ishte hedhur kohë më parë, edhe për sa u përket gjysmëfinaleve, ndaj tashmë dihen çiftet dhe datat.

Arsenali, pas triumfeve kundër Napolit, është favorit i madh në sfidat gjysmëfinale kundër Valencias, spanjollja e fundit ende në garë në Europa League.

Ndërkaq, parashikohet spektakolare përballja mes Frankfurtit dhe Çelsit, dy ekipe që mund t’i shkojnë deri në fund kompeticionit, edhe pse Blutë kanë më shumë eksperiencë e cilësi.

EUROPA LEAGUE / GJYSMËFINALET
Arsenal vs Valencia
Frankfurt vs Çelsi
Ndeshjet do të luhen më 2 dhe 9 maj

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.