Browsing Tag

Emery

Emeri: Krenar për këta djem, kemi shansin e madh

Trajneri i Arsenalit, Unai Emeri, ka siguruar finalen e katërt rresht në Europa League. Nëse mendohet që i ka fituar 3 trofe me Seviljen, Arsenali mund të qëndrojë i qetë, sepse ka njeriun e duhur për trofeun e parë europian pas shumë e…

Emeri: Reagim super, por mbetet 50-50

Trajneri i Arsenalit, Unai Emeri, foli për BT Sport pas fitores së bukur 3-1 ndaj Valencias: "Në ndeshjen e vajtjes dëshironim një rezultat të mirë, duke e ditur sa e vështirë është përballja me një rival si Valencia, sidomos në Spanjë. Pas…

Emeri: Valencia e vështirë, Ramsej ndoshta nuk luan më

Trajneri i Arsenalit, Unai Emeri, ishte mjaft i kënaqur nga fitorja dhe paraqitja e të tijve në Napoli: "Jam krenar për këtë skuadër. E nisëm mirë, shënuam dhe nuk e lejuam Napolin të krijonte raste të pastra. U mbrojtëm mirë në pjesën e…

Emeri: Kualifikimi i hapur, në futboll s’ka vend për frikë

Arsenali do të ndeshet nesër në “San Poalo” ndaj Napolit. Të zotët e shtëpisë kanë për detyrë të shlyejnë paraqitjen zhgënjyese të ndeshjes së parë, ku u mundën 2 – 0. Trajneri i “topçinjve” e pranon se një ekip me cilësinë e Napolit është…

Emeri elozhe për Xhakën: Specialist, De Gea nuk kishte faj

Trajneri i Arsenalit, Unai Emeri i ka thurur elozhe mesfushorit me origjinë shqiptare, Granit Xhakës. Pas ndeshjes së fituar kundër Mançester Junajtid, Emeri u ndalua më shumë te goli i shënuar nga Xhaka, që u ndihmua dhe nga një pozicionim…

Roma e largoi, Monçin e presin krahëhapur në Angli

Skuadra e Romës ka bërë një sezon për t’u harruar deri më tani dhe rezultatet aspak të mira kanë bërë që të ketë ndryshime të shumta në stafin teknik. Trajneri Di Françesko u shkarkua, por nga Roma u largua dhe drejtori Monçi. Ky i…

Kthim pas në kohë, kur Salah refuzohej nga Unai Emeri

Një vit e gjysmë më parë, Mohamed Salah, ishte nën vëzhgim nga shumë klube elitare nëpër Europë. Një ndër palët e interesuara ishte dhe PSG-ja, ku asokohe drejtonte trajneri i tanishëm i Arsenalit, Unai Emeri.  Asokohe talenti i…