Dikur drejtonte Interin, ekipi i ri i Stramaçionit do t’ju habisë!

Ju kujtohet Andrea Stramaçioni? Tifozëve të Interit me siguri që po, pasi italiani drejtoi zikaltrit në sezonin 2012-2013. Që nga ajo kohë, tekniku ka njohur vetëm “pikiatë” në karrierë e tij.

Kohët e fundit, Stramaçioni ishte i lirë, pasi ekipi i fundit që kishte drejtuar ishte Sparta e Pragës në vitin 2018. Gjithsesi, mbrëmjen e kaluar, italiani ka firmosur për ekipin e ri, që është Esteghal i Teheranit.

“Ish”-i i Interit ka vendosur që karrierën ta vijojë në Iranin e largët, ku ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me opsion dhe për një vit të tretë me vlerë 1.6 milionë euro.

Kontrata duket e majme, si dhe ekipi i Esteghal është ekip me histori në Iran, por krahasuar me Interin që ka drejtuar Stramaçioni para gjashtë vitesh…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online