“Detyrohet” të japë dorëheqjen, Maradona e mbyll me Dorados

Problemet fizike e kanë detyruar Diego Maradonën që të tërhiqet. Legjenda e futbollit nuk është më trajner i meksikanëve të Dorados Sinaloa.

58-vjeçari pati probleme shëndetësore gjatë muajit janar dhe u shtrua me urgjencë në spital. Tani pritet të bëjë dy operacione: në shpatull dhe në gju. Diçka e tillë do i kërkojë kohë që të rikuperohet plotësisht dhe Maradona ka hequr dorë nga roli i trajnerit.

Argjentinasi mori drejtimin e klubit të divizionit të dytë meksikan gjatë shtatorit të kaluar. A ishte pranë rikthimit të Dorados në elitë, por ekipi ngeci në finalen e ndeshjeve play-off.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online