Browsing Tag

Besir Demiri

Merr fund aventura ukrainase, Demiri transferohet në Sllovaki

Mbrojtësi shqiptar Besir Demiri është prezantuar te skuadra sllovake e Zhilinës. Futbollisti i lindur në Shkup mbylli pak ditë më parë bashkëpunimin me ukrainasit e Mariupol ku luante prej dy sezonesh. Kontrata e Demirit me klubin 7 herë…

E kryer: Besir Demiri me skuadër të re, arrihet marrëveshja

Besir Demiri do të ndryshojë skuadër e kampionat. Mbrojtësi i majtë del lojtar i lirë më 30 qershor dhe së fundmi ka pasur një ofertë nga Sllovakia. Jo vetëm kaq, por sipas asaj që raporton Infosport.mk, Demiri ka gjetur akordin dhe së…

Herdi Prenga e nis me fitore, Besir Demiri “ngec” shtëpi

Herdi Prenga i befasoi të gjithë me kalimin në Letoni, ku iu bashkua kampionëve të Rigës. Qendërmbrojtësi u largua nga Inter Zapreshiç dhe tanimë ka nisur një aventurë të re. Sot ai ka bërë edhe debutimin dhe gjithçka ka shkuar mbarë.…

Ofertat, Shkëndija dhe Ukraina, Besir Demiri i prek të gjitha

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Besir Demiri, ka qenë i ftuar në emisionin “Sportmania” në “TV Shenja”. Lojtari, i cili luan në kampionatin ukrainas me skuadrën e Mariopol, foli për diferencat mes futbollit në maqedonas dhe atij ukrainas…

Demiri e Bakaj festojnë në fushë, Gavazaj në stol

E shtunë pozitive për tre legjionarët e kombëtares. Fitore për Elis Bakajn, Emir Demirin dhe Enis Gavazajn. Në fushë dy të parët dhe në stol i fundit. Shaktjor Soligorski arriti një fitore në transfertë përballë Smoleviçit me rezultatin…

Festë për Myrto Uzunin, gëzon edhe Besir Demiri

Lokomotiva e Zagrebit nuk ndalet. Këtë herë ka mposhtur skuadrën e Istra me rezultatin minimal 1-0 dhe në fushë si zakonisht nga minuta e parë kanë qenë Myrto Uzuni dhe Lirim Kastrati. Ky i fundit la fushën e lojës në minutën e 65-të.…

Demiri feston “me zemër në dorë”

Mariupoli dhe Zoria kishin pikë të barabarta deri para disa orësh, pasi tani skuadra e Besir Demirit e ka parakaluar në renditje. Një ndeshje që u duk se u zgjidh shpejt, por në fund u mbyll me rezultatin 3-2. Mbrojtësi i majtë i…