Ceferin dhe presidenti i Federatës hollandeze, dërgojnë letër ngushëllimi për të prekurit nga tërmeti

0

Tërmetet e madhe që nuk kanë të ndalur dhe në momentet që flasim, prekën shumë banorë të vendit tonë, ku pati disa të vdekur dhe qindra të plagosur. Theksojmë së Shqipëria nuk ishte përballur më parë me situata të tilla.

Ky lajm hidhërues ka prekur edhe zyrtarë të lartë të arenës europiane  futbollistike. Menjëherë pasi kanë marrë lajmin shokues, presidenti I UEFA-s, Ceferin dhe presidenti i federatës hollandeze Van der Praag, kanë dërguar një letër ngushëllimi për të gjithë të dëmtuarit nga tërmeti. Kjo letër i është dërguar presidentit të FSHF-së ,zotit Armando Duka. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.