Hidhet shorti në Nion për Europianin, Shqipëria bie në grup me Italinë dhe skema e favorshme

Gjatë ditës së sotme është hedhur në Nion edhe shorti kualifikues për kampionatin europian 2021. Shqipëria do të luajë në këto kualifikuese me Kombëtare të një niveli të lartë si Italia, por pa harruar Slloveninë dhe Rumaninë. Takimet zhvillohen mes mdamtave 22-28 tetor 2020. Rregulli e kërkon që dy skuadrat më të mira të çdo grupi dhe 4 më të mirat e vendeve të treta, në 13 grupe. kualifikohen më tej. /Sport Ekspres/

Sot në Nion, në selinë e UEFA-s, është hedhur shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian 2021 për kombëtaren U-17 të Shqipërisë. Kuqezinjtë në këtë “Qualifying Round” janë shortuar në Grupin 2 sëbashku me Italinë, Slloveninë dhe Rumaninë. Në këtë raund kualifikues janë 13 grupe me 4 skuadra të cilat do ti luajnë ndeshjet e tyre ndërmjet muajit Tetor dhe Nëntor 2020. Shqipëria do ti luajë ndeshjet në Rumani në datat 22, 25 dhe 28 Tetor.

Dy skuadrat e para të çdo grupi dhe katër skuadrat e treta më të mira në të gjithë kualifikueset, ku 26 skuadrat e para dhe të dyta sëbashku me 4 më të mirat e 13 grupeve do ti bashkohen Holandës dhe Spanjës në Elite Raund në pranverën e vitit 2021. 15 skuadrat më të mira do ti bashkohen Qipros për turneun final që zhvillohet në vendin ishullor.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online