UEFA Development / Kombëtarja U-16 nis grumbullimin, trajneri Behari publikon listën për sfidat me Kosovën, San Marinon & Belizen

Federata Shqiptare e Futbollit është gati për organizimin e turneut të dytë europian për këtë vit.…

VIDEO/ Një shqiptar në finalen e Kupës së Mbretit! Muriqi tregohet i saktë nga penalltia, Majorka shkon në finale pas 21 vitesh

Majorka është finalista e parë e Kupës së Mbretit. Skuadra ishullore ka eliminuar sot Real Sociedadin…

“Nuk mund të përgojoj një lojtar me 80 ndeshje, por nuk më ka pëlqyer”, Kushta: Hysaj më ka bërë përshtypje në ndeshjet e fundit

Sokol Kushta ishte i ftuari i radhës në “Soccer Talk Podcast”. Në çështjet e diskutuara mes…

Benfika beson te mbrojtësi shqiptar, 21-vjeçari firmos deri në vitin 2026 me gjigantët e Portugalisë

Adrian Bajrami do të jetë lojtar i Benfikës edhe për dy sezonet e ardhshme. Klubi portugez…

Do të jetë në fushë nga minuta e parë, Kristjan Asllani do të “dirigjojë” mesfushën kundër Atalantës

Hakan Çalhanoglu do të mungojë mbrëmjen e nesërme si pasojë e një dëmtimi. Vendin e tij…

“Po ndikon fakti që Armand Duka shkoi numri 2 në UEFA”! Sokol Kushta tregon si e mbanin arbitrat Shqipërinë atëherë: Në kohën tonë ishte 95%-5% kundër nesh

Sokol Kushta ka dhënë një rrëfim vërtet shumë interesant në “Soccer Talk Podcast”. Në një intervistë…

“Do thuash që e ke mamanë nga Greqia”! Sokol Kushta tregon si refuzoi te Olimpiakosi që të luante si Vorio-Epiriot: STOP, unë jam SHQIPTAR

Sokol Kushta ka dhënë një rrëfim vërtet shumë interesant në “Soccer Talk Podcast”. Në një intervistë…

“Do të rrijë në stol po iku”! Tani e thotë edhe gazeta në Turqi: Beshiktashi kërkon Rei Manajn, do të zëvendësojë Aboubakar në pankinë

Rei Manaj po kërkohet me ngulm nga Beshiktashi. Sulmuesi shqiptar ka shpërthyer me golat në këtë…

Dy “binjakët” e pandashëm! Semih Kilicsoy dhe Ernest Muçi, përfshihen në formacionin e javës në Turqi

Ernest Muçi ka krijuar lidhje të fortë shoqërore me talentin e madh të Beshiktash, Semih Kilicsoy.…

“Ka shumë gjëra të bukura për të folur me Murinjon”! Menaxheri flet për Marash Kumbullën: Donte të punonte me De Rosin, u largua nga Roma nga dëmtimi

Marash Kumbulla u huazua nga Roma te Sasuolo. Pas dëmtimit të pësuar, kryeqytetasit menduan që ta…

Mësohet edhe çmimi i biletës, ja se ku mund t’i blini biletat për të parë ndeshjen Suedi-Shqipëri

Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjithë tifozët e Kombëtares se kanë dalë sot në shitje…

“Shumë dëshmorë kanë derdhur gja.k”, Rrahmani jep premtimin: Nuk më pëlqen bankina, por Kombëtaren nuk e lë

Kosova do të luajë përballë Qipros dhe Rumanisë në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kombeve.…

Futbollisti shqiptar luan ndeshjen e 100 me skuadrën e La Ligas, klubi e uron në faqen zyrtare

Ivan Balliu ka luajtur sot ndeshjen e tij numër 100 me fanellën e Rajo Vajekanos. Vetë…

“Edhe unë doja të isha në Euro 2016, e di si e përjeton lojtari”, Salihi: Shpresoj që Broja të ketë gola dhe asiste

Hamdi Salihi ka qenë i pranishëm në emisionin “Elite Shoë” në “Supersport” përmes një lidhjeje të…

“Kemi oferta nga Spanja, Franca dhe Arabia Saudite për Rei Manajn”! Trajneri i Sivaspor: Tani shitet 15 milionë euro

Rei Manaj po kalon një super sezon te Sivaspor. Sulmuesi shqiptar po shënon thuajse në çdo…

Legjionarët e Kombëtares/ 4 gola e 5 asiste, paraqitje e shkëlqyer e kuqezinjve

Futbollistët e Kombëtares shqiptare që luajnë në kampionatet jashtë vendit kanë mbyllur një tjetër javë me…

“Ju shqiptarët keni aq shumë talente sa furnizoni edhe Kombëtare të tjera”! Gazetari nga Turqia: Shqipëria po i afrohet Belgjikës së para 10 viteve

Kemi luftuar shumë gjatë për këtë dhe më në fund, ia dolëm! Në një intervistë të…

“Rei Manaj të mos shkojë te Beshiktashi apo Fenerbace, do të rrijë në stol”! Bayazit: Trabzonspori do të ishte mundësi e mirë për të

Dy lojtarët më në formë për momentin dhe më të komentuar nga mediat dhe tifozët shqiptarë,…

“Një mburojë”! Media italiane e shpall Berat Gjimshitin lojtarin më të mirë te Atalanta kundër Milanit: E nxorri Giroud komplet jashtë loje

Atalanta ia doli që të marrë një barazim në transfertë kundër Milanit. Kuqezinjtë e kërkonin me…

“Do të kishte konkurrencë me Arda Guler dhe Calhanoglu”! Gazetari turk: Nëse Ernest Muçi do të ishte turk, do të ftohej nga Kombëtarja e Turqisë

Dy lojtarët më në formë për momentin dhe më të komentuar nga mediat dhe tifozët shqiptarë,…

“Dështojnë një vit më vonë në ekipe të mëdha”! Në Turqi tregojnë se golat e shumtë të Rei Manajt nuk janë çudi: Ka ndodhur për 25 vite radhazi te ne

Dy lojtarët më në formë për momentin dhe më të komentuar nga mediat dhe tifozët shqiptarë,…

“Do të ishte sikur t’i kesh vendosur një raketë në çantën e shpinës”! Në Turqi tregon si Ernest Muçi mund t’i marrosi të gjithë te Beshiktash: Gol kundër Galatasarait

Dy lojtarët më në formë për momentin dhe më të komentuar nga mediat dhe tifozët shqiptarë,…

“Ernest Muçi do të shkëlqente te Evertoni ose Aston Villa”, Kaan Bayazit: Do të shkojë në Premier League kur të jetë 25-vjeç

Dy lojtarët më në formë për momentin dhe më të komentuar nga mediat dhe tifozët shqiptarë,…

VIDEO/ Asllani tregoi klasin e tij në goleadën e Interit ndaj Leçes, zikaltrit sigurojnë fitoren e 10 radhazi

Interi ka mposhtur lehtësisht Leçen në javën e 26 të Serisë A. Zikaltrit kanë fituar me…

VIDEO/ Asllani jep asist të përsosur në Serinë A, Lautaro Martinezi i jep meritat e golit

Kristjan Asllani ka dhënë asistin e tij të dytë me fanelën e Interit. Mesfushori shqiptar e…

LIVE/ GOOOOOOOOOOL! Ernest Muçi gjen të parin me Beshiktashin, djaloshi i artë që u prodhua në Shqipëri (VIDEO)

LIVE, Isntabulspor-Beshiktash 0-2 Muçi 54′ Ernest Muci goal Besiktas byu/Albaniafootball insoccer

E FUNDIT/ Vjen momenti për Kristjan Asllanin, mesfushori shqiptar e nis nga minuta e parë kundër Ramadanit

Pas shumë ndeshjesh pritjeje, ka mbërritur momenti për Kristjan Asllanin. Mesfushori shqiptar është përzgjedhur titullar në…

Biletat e miqësores Suedi-Shqipëri do të dalin në shitje më datë 27 shkurt!

Shqipëria do të luajë më 25 mars ndaj Suedisë “në stadiumin “Friends Arena” të Stokholmit, duke…

LIVE/ GOOOOOOOL! Rei Manaj shënon tjetër gol, “turpëron” rivalin dhe kalon portierin (VIDEO)

LIVE, Sivaspor-Pendikspor 3-1 Manaj 69′ Pendikspor defense could not stop Rey Manaj! Sivasspor 3-1 Pendiksporpic.twitter.com/Lebgm1hzzr —…

UEFA tregon besim të madh, tre arbitre shqiptare do të gjykojnë Itali-Irlandë

Pasi shkruajtën historinë duke drejtuar për herë të parë një ndeshje të UEFA Women’s Champions League,…

VIDEO/ Ishin duke humbur deri në minutën e 97, Keidi Bare jep asist në përmbysjen spektakolare të Espanjolit

Espanjoli ka mposhtur Eibarin në një duel të drejtpërdrejtë për vendin e dytë në La Liga…

E bujshme/ Është lojtari i momentit te Shqipëria! Mund të bëhet shok ekipi me Ernest Muçin, Beshiktashi sheh për transferimin e Rei Manajt

Rei Manaj është lojtari i momentit te Shqipëria. Ky sulmues ka shënuar 13 gola në kampionat,…

Trajneri i Fulham “turpëron” Armando Brojën! E nxjerr në nxehje për 40 minuta dhe nuk e aktivizon për asnjë minutë kundër Man Utd

Armando Broja vazhdon me vuajtjet në Premier League. Pavarësisht ndryshimit të ekipit, jo vetëm që sulmuesi…

VIDEO/ Nedim Bajrami kthehet në nivel te Sasuolo pas shumë kohësh, mesfushori shqiptar dhuron asist me krosimin e katapultuar

Nedim Bajrami ka vuajtur shumë te Sasuolo pas atij shkëlqimi me Kombëtaren. Mesfushori shqiptar ka pasur…

Publikohet formacioni zyrtar i Fulham kundër Manchester United, asnjë surprizë të bukur për Armando Brojën

Fulham ka publikuar para pak minutash formacionin zyrtar për ndeshjen e sotme në Premier League. Një…

Ledion Memushaj dhe Emiliano Ceka ndjekin kursin për UEFA PRO: Këtu është metodologjia e fundit e UEFA-s

Kursi për licencën e trajnerit UEFA PRO që është niveli më i lartë për një trajner…

“Tuci më bën të lumtur, ka mentalitet të shkëlqyer”, trajneri i thur lavde sulmuesit shqiptar: Ishte çelësi i fitores

Indrit Tuci ishte një nga faktorët kryesorë të kualifikimit të Spartës së Pragës në 16 më…

VIDEO/ Askush nuk shkon te autori i golit, të gjithë festojnë me Qazim Laçin

Sparta e Pragës triumfoi mbrëmjen e djeshme me shifrat 4-1 ndaj Gallatasarait, duke siguruar edhe kualifikimin…

VIDEO/ Shikojeni golin e çmendur! Granit Xhaka i lë të gjithë pa fjalë, shënon nga pozicioni i pamundur

Granit Xhaka ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në Bundesligë. Mesfushori shqiptar…

Hyri nga stoli dhe shënoi golin e parë me Spartën e Pragës, Tuçi përzgjidhet në formacionin e javës në Ligën e Europës

Indrit Tuci ka shënuar mbrëmjen e djeshme golin e tij të parë me fanellën e Spartës…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online