Sokol Cikalleshi mund të shkruajë rekordin në Turqi, do t’i bashkohej një tjetër shqiptari

Sokol Cikalleshi ka arritur që të realizojë 11 gola me Konyasporin në këtë sezon në elitën…

Lë jashtë listës Shpendin, drejtori sportiv veçon një tjetër shqiptar: Luis Hasa është i riu më i mirë në kampionat

Kristjan Shpendi është duke kaluar një sezon të shkëlqyer në Serinë C, por vëmendjen e Pompilio…

E bujshme/ Trajneri i Fulham tregon arsyen se pse ka përjashtuar Armando Brojën: Përse nuk flisni për Issa Diop apo se nuk është lojtar i Chelsea?

Armando Broja po has shumë vështirësi te Fulham dhe gjithçka po shkon jashtë planit të sulmuesit…

“Dua të shkoj përpara dhe të shënoj”, Ramadani paralajmëron italianët: Shqipëria luan për fitore kundër Italisë

Ylber Ramadani ka folur për mikrofonin e “DAZN”-it pas përfundimit të ndeshjes kundër Romës. Mesfushori shqiptar…

Kristjan Shpendi luan për të hyrë në historinë e Çezenës, sulmuesin shqiptar e ndajnë 3 gola nga thyerja e rekordit

Çezena siguroi pjesëmarrjen në Serinë B pas 6 viteve mungesë në këtë ligë. Bardhezinjtë kanë siguruar…

Nuk ka vend as për Marash Kumbullën dhe as për Nedim Bajramin, lojtarët shqiptarë vuajnë për minuta te Sasuolo

Marash Kumbulla dhe Nedim Bajrami janë dy futbollistët shqiptarë të cilët janë pjesë e Sasuolos. Të…

Në Turqi janë të sigurt se Rei Manaj shkon në Europian, te Sivaspori presin që të rrisin çmimin

A do të jetë Rei Manaj në Europianin e Gjermanisë? Një pikëpyetje e madhe për tifozët…

Media në Turqi: Ekipi i Premier League ka gati ofertën për Ernest Muçin, vjen në fundin e sezonit

Ernest Muci bëri një kalim të rëndësishëm në karrierë. Futbollisti shqiptar iu bashkua Beshiktashit në Turqi…

Mirlind Daku dhe Anis Mehmeti, njihuni me paraqitjen e legjionarëve në Europë

Pas ndeshjeve miqësore të Kombëtares, legjionarët kuqezi janë rikthyer pranë klubeve të tyre dhe një pjesë…

VIDEO/ Gol dhe asist! Mirlind Daku shpërthen pas mungesës në Kombëtare, i bën të gjitha te Rubin Kazan

Pas mungesës së ftesës nga Shqipëria për miqësoret e marsit, Mirlind Daku ka shpërthyer te Rubin…

 Ngeli sërish jashtë ekipit dhe nuk gjendej as në stol, zbulohet arsyeja zyrtare e trajnerit të Fulham për largimin e Armando Brojës

Armando Broja po vuan te Fulham! Sulmuesi shqiptar nuk është grumbulluar sërish në ekipin anglez, teksa…

Me sytë e përlotur! Kristjan Shpendi feston ngjitjen në Serinë B, 20 golat e tij i dhanë Çezenës suksesin e munguar prej 6 vitesh

Çezena ka siguruar zytarisht ngjitjen në Serinë B. Bardhezinjtë kanë mposhtur sot me rezultatin minimal 1-0…

VIDEO/ Ende pret një ftesë nga Silvinjo! Gol që mban ekipin në vendin e parë, gjuajta e mesfushorit shqiptar ishte e pakapshme për portierin

Rijeka vijon të mbetet në krye të kampionatit kroat, duke qenë një kandidaturë serioze për titullin…

VIDEO/ Ndodh për herë të parë në historinë e Sofascore! Portieri shqiptar i mahnit të gjithë kundër Chelsea, merr notën 10

Arijanet Muric ka bërë një paraqitje spektakolare ndaj Chelsea. Portieri shqiptar ishte njeriu i ndeshjes te…

LAJM I FUNDIT/ Fulham djeg përfundimisht Armando Brojën! Trajneri e heq prapë nga ekipi, konfirmon përplasjen me sulmuesin e Shqipërisë

Fulham ka marrë përsipër për të djegur Armando Brojën. Trajneri ka vendosur që ashtu si edhe…

I shënoi golin e humbjes ekipit që është afër Premier League, Anis Mehmeti futet në formacionin e javës

Anis Mehmeti realizoi një gol fantastik në ditën e djeshme për Bristol City. Një gol me…

Ndryshimet në stafin e Kombëtareve të moshave, Shkëmbi merr U-17 dhe Ahmati merr U-19

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur të bëjë disa ndryshime në sektorin teknik. Departamenti i Komunikimit…

HISTORIKE/ Italia vendos rregullin: Lojtarët shqiptarë do t’i quajmë si vendas dhe jo të huaj që nga sezoni i ri

Federata Italiane e Futbollit ka mbajtur më datë 28 mars 2024 mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv, i…

“Një ofertë nga Juventusi vjen një herë në jetë”, ish-lojtari rus këshillon Mitajn të vishet bardhezi: Disave nuk u vjen kjo mundësi

Mario Mitaj është pranë realizimit të një hapi gjigant në karrierën e tij. Juventusi po mban…

VIDEO/ Dy golat e tij vendosin derbin! Edon Zhegrova çon peshë stadiumin, tifozët thërrasin në kor emrin e tij

Lille ka fituar derbin kundër Lensin me shifrat 2-1. Edon Zhegrova ishte vendimtar në këtë përballje.…

VIDEO/ Edon Zhegrova po shkëlqen në Ligue 1, shënon gol në derbin e rëndësishëm për Lille-n

Edon Zhegrova është njeriu i momentit te Lille. Sulmuesi shqiptar po shkëlqen këtë sezon në Ligue…

Redon Xhixha shpallet kampion, Karabaku mbyll hesapet në kampionat 8 javë përpara përfundimit

Karabaku është kampioni i kampionatit azer të futbollit. Skuadra e njohur në Azerbajxhan ka fituar titullin…

VIDEO/ Momenti që të gjithë po e kërkonit për ta parë përsëritje, kur Armando Broja dërgoi mbrojtësin e Celta Vigo “në djall” me një lëvizje

Pavarësisht problemeve të Fulham dhe faktit se nuk po luan në Angli, pavarësisht dëmtimit të rëndë…

LIVE/ Supeeer goooool! Anis Mehmeti realizon një kryevepër kundër Leicester, shqiptari trondit ekipin që është afër Premier League

Anis Mehmeti ka realizuar një super gol në ndeshjen e sotme. Bristol City është duke u…

“Fjala hooligan nuk ekziston në Shqipëri”, Tare u tregon gjermanëve tifozët shqiptarë: Ne do ta pasurojmë Europianin

Shqipëria do të luajë në qershorin e ardhshëm Europianin e dytë në historinë e saj. Interesimi…

“Te Sasuolo vetëm që të mos humbte Europianin me Shqipërinë”, menaxheri i Kumbullës: Roma na e bëri të vështirë, pranonte vetëm huazim pa të drejtë blerjeje

Menaxheri i Marash Kumbullës ka dhënë një intervistë për “Tuttomercatoweb.com”, ku ka treguar më tepër detaje…

Tha se ndihej danez dhe refuzoi Kosovën, reagon babai i lojtarit shqiptar: Na ka kontaktuar Shqipëria, kemi folur edhe me Silvinjon

Deklarata e Olti Hysenit për “Der Nordschleswiger” ka shkatuar bujë të madhe në Kosovë. Futbollisti 16-vjeçar…

Nedim Bajrami ishte nën vëzhgim me kuqezinjtë, drejtori sportiv i ekipit që po befason Italinë e ndoqi nga afër në stadium

Suksesi i arritur me Kombëtaren shqiptare ka bërë që ekipe të njohura të kthejnë sytë nga…

“Më kërkoi edhe Kroacia, por kur më ftoi Shqipëria nuk e mendova dy herë”, flet ‘Modriçi’ shqiptar: Kam disa karakteristika si lojtari kroat

Feta Fetai është elementi më i ri që i është bashkuar kuqezinjve. Mesfushori i talentuar ka…

Ndodhemi në grupin e pamundur, ja sa shanse i japin të huajt Shqipërisë për t’u kualifikuar nga grupi në Europian

Shqipëria arriti që të kalojë në Europianin e Gjermanisë pas suksesit në fazën kualifikuese. Kuqezinjtë morën…

“Përpara një viti”! Lojtari nga Anglia ia kujton Silvinjos, Anis Mehmeti me fanellën e Shqipërisë

Anis Mehmeti është një prej legjionarëve që vëzhgohet me kujdes nga ana e Silvinjos, por njëkohësisht…

“Kemi Hysajn që luan keq edhe majtas, edhe djathtas”, Alliu kritikon mbrojtësin shkodran: Nuk duhet të jetë në asnjërin krahë

Ilirjan Alliu ka komentuar paraqitjet e Kombëtares në dy takimet miqësore kundër Kilit dhe Suedisë. Në…

“Silvinjo nuk e diskuton më, Broja është maja e sulmit”, Alliu: Ai e merrte topin vetë nga mesi i fushës dhe shkonte në sulm, nuk humbi asnjë top

Ilirjan Alliu ishte i ftuar në studion e “Report TV”-së për të diskutuar mbi paraqitjet e…

Jasir Asani, bëj gol të të duam prapë!

Nga Klaudio Ndreca Jasir, më shumë se të gjithë, t’i e ke provuar jetën në 360…

“Dua që të bëjnë më mirë se në 2016-n”, Tramexani dëshiron suksesin e kuqezinjve: Do të ishte bukur sikur të kalonin grupin

Tetë vite më parë Shqipëria luajti për herë të paë në grupet e një Kampionati Europian.…

Silvinjo udhëtoi me stafin në “Santiago Bernabeu”, studioi nga afër kundërshtarin më të vështirë të Shqipërisë

Shqipëria luajti ndeshjen e saj të fundit miqësore kundër Suedisë mbrëmjen e së hënës, të cilën…

“Është lojtari më i mirë në historinë e Shqipërisë”, befason Ismet Munishi: Silvinjo ka bërë goditje me Arbër Hoxhën, do ta shihni

Ismet Munishi ka dhënë vlerësime maksimale për prurjen e re të Shqipërisë, Arbër Hoxhën. Pavarësisht minutave…

“Nuk jam grek se kam lindur në Athinë”! Mitaj ua thotë qartë në Rusi: Mbushem me krenari nga flamuri i Shqipërisë, jam patriot i atdheut tim…

Mario Mitaj ka dhënë një rrëfim së fundmi në mediat ruse. Futbollisti shqiptar ka treguar arsyen…

“Në Greqi nuk më besuan, ata fillojnë të marinojnë”! Mario Mitaj tregon goditjen e madhe që mori te AEK: Prandaj ika në Rusi, si arrin kamera t’i kapi të gjithë?

Mario Mitaj ka dhënë një rrëfim së fundmi në mediat ruse. Futbollisti shqiptar ka treguar arsyen…

Prova e pa kaluar! Futbolli nuk është një shkencë ekzakte, e tregoi edhe Rei Manaj te Shqipëria

Rei Manaj mbërriti te Shqipëria me stofin e një lojtari të rëndësishëm, thuajse njësoj si erdhi…