“Plas” te Bajerni, Levandovski kërkon përballje me drejtuesit

Robert Levandovski prej vitesh është shënjestër e lajmeve të pafundme të merkatos, si dhe jo pak…

Dinastia “Beker” dhe djaloshi që realizoi ëndrrën e madhe të familjes!

Speciale nga Anton Cicani Alison Beker. Një histori, një film, ndoshta që meriton më shumë se…

Zyrtare: Alison te Liverpuli, bëhet portieri më i shtrenjtë në botë

Liverpuli i sezonit të ardhshëm po bëhet gjithnjë e më i frikshëm. Klubi i drejtuar nga…

Gjici “tym”, përgatit spastrimin në rast dështimi

Safet Gjici, me të drejtë, është i zhgënjyer pas dy ndeshjeve kundër Valetës. Në fakt, Kukësi…

Pas Kupës së Botës, Areola vendos rekordin unik

Portieri francez Stefan Areola ishte një ndër 23 lojtarët që u nderuan me një medalje kampioni…

Sarri fillon “revolucionin”, kapiteni e pëson i pari

Merkato e verës pritet të jetë shumë e nxehtë te klubi i Çelsit. Me ardhjen e…

Tirana duket gati, por mungon “blerja” e domosdoshme

Tek Tirana janë optimistë për sezoni e ri. Kryeqytetasit kanë siguruar rinovimet me të gjithë titullarët…

Babai i Nejmarit i frikësohet Mbapesë: PSG-ja ka vetëm një lider…

Babai i yllit të PSG-së Nejmar Senior, i cili është dhe njëkohësisht edhe menaxheri i të…

Subasiç sërish hero, shpëton karrierën Vidës gjatë festimeve

Danijel Subasiç ishte një ndër lojtarët më të dalluar të kombëtares kroate gjatë rrugëtimit drejt finales…

Arsenali përforcon mesfushën, rritet konkurrenca për Xhakën

Pak ditë më parë Arsenali kreu transferimet e dyshes së mesfushorëve Lukas Torreria dhe Mateo Genduzi…

Dinamo në “lot”, moshat dhe ekipi i parë në rrugë të madhe

Kompleksi “Dinamo” ka marrë sot goditjen e fundit, pasi edhe një fushë ku stërvitej ekipi i…

Milani në CAS kundër UEFA-s, e mbron avokati që na dha fitoren në Serbi

Milani do të luajë këtë të enjte një ndeshje shumë të rëndësishme, por jo në fushë,…

Ankandi Flamurtari-Rexhinaldo, kërkesë-oferta e palëve

Rexhinaldo është një nga lojtarët më të kërkuar këtë verë në merkato. Sulmuesi mozambikas, autori i…

Kombëtarja kroate dhuron premion, Daliç paralajmëron: Politikanë, mos na dilni përpara!

Në Kroaci ka ditë që festohet për kombëtaren, që edhe pse u mund në finalen e…

Prapaskena me Çukoviç, si sulmuesi italian i mohoi kontratën e jetës

Igor Çukoviç dhe Kamza zgjatën bashkëpunimin edhe për një vit, por malazezi dëshirën më të madhe…

Kalendari i plotë, Superiorja nis me ndeshje “zjarri”

Kategoria Superiore nis më 19 gusht, por më parë do të luhet finalja e Superkupës së…

Interi ngulmon, Ançeloti shpejton dhe e telefonon

Karlo Ançeloti e njeh mirë dhe do e donte në ekipin e tij. Për ta bërë…

Kurtua drejt Spanjës, mbyllet brenda javës

Keilor Navas, edhe pse arrin që me Realin e Madridit të korrë suksese në arenën ndërkombëtare,…

Mavraj largohet me mesazhe të koduara, falenderim i hidhur ndaj Hamburgut!

Nëse dikush priste që mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, do të largohej me falenderime të pafundme për…

Emërimet te Vllaznia, tifozët duhet të presin deri nesër për të mësuar emrat

Vllaznia e re ka nisur ndërtimin nga konturet. Administrata e klubit është vendosur, ndërsa tani duhet…

Festa e golit, Kukësi vuan pasojat raundin e dytë

Kukësi barazoi 1-1 kundër Valetës dhe ka kaluar në turin e dytë falë golit të realizuar…

Nga Korça në Siberinë e largët, Gavazaj zbulon… Rusinë

Nga Korça në Krasnojarsk, në Siberi. Hapi i Enis Gavazajt ishte i madh dhe kjo nuk…

Venger rrëfen dramën, 22 vitet te Arsenali që e larguan nga familja!

Gjatë një interviste të dhënë për RTL Arsen Venger kthehet të flasë për “fiksimin” e tij……

Nesër kalendari i Superligës, sa shumë “etje” për datat e DERBIT!

Ngjitja e Tiranës në Superligë pas një viti “në purgatorin” e Kategorisë së Parë, sigurisht, mund…

Kukësi përpara tv me një lutje, Agolli dëshiron derbin e parë shqiptar!

E kemi parë me fanelën e Kombëtares së Shqipërisë, si lider dhe kapiten, por sidomos edhe…

(VIDEO) Klubi italian falimenton pas 99 vjetësh, tifozi i vjetër nuk i mban lotët

Periudha e zezë për shumë klube italiane dhe vështirësitë ekonomike vijojnë… Këtë herë, klubi i radhës…

Gjici nuk ndryshon kurrë, ua di “hilen” lojtarëve

Kukësi mori një kualifikim të çmuar, që e çon në 1.2 milion euro shumën e arkëtuar…

Ronaldo i dashuruar me Juven? Presidenti i federatës spanjolle e nxjerr blof

Havier Tebas, presidenti i La Ligës, kthehet të flasë për transferimin e Kristiano Ronaldos te Juventusi.…

Salihi si orë zvicerane, as në miqësore nuk fal

Hamdi Salihi bëri pak ditë pushim, la pas zhgënjimin e humbjes në play-off, që i mohoi…

Në Uells, Shkëndija kalon mes frikës dhe rrezikut të turpit!

Dukej një lojë fëmijësh, por u kthye në një lojë… burrash! Në Uells, Shkëndija ka rrezikuar…

(DOKUMENTI) Shitje me vlera artificiale, Kievo drejt “ferrit”! Edhe një portier kosovar i përfshirë!

Prokuroria e Federatës ka kërkuar 15 pikë penalizim për Kievon, që duhen hequr në sezonin 2017-2018,…

Cungu: Kishim presion, duhej me çdo kusht të kalonim raundin

Trajneri i Kukësit, Armando Cungu, ka folur menjëherë pas ndeshjes me Valetën. Tekniku shkodran dhe një…

Një tur të ndryshon “jetën”; Kukësi “milioner”, ja sa përfitojnë verilindorët!

Kukësi ka marrë një kualifikim shumë të vuajtur sot me Valetën, teksa i është falur Irakli…

Dzaria, nga Deti i Zi te faqja e bardhë me Kukësin!

Poti… Kush ka dëgjuar për këtë qytet të vogël të ndodhur në Gjeorgji, ndoshta do të…

Dzaria gol i artë, Kukësin e sheh Zoti në Maltë

Kukësi ka zhvilluar një paraqitje shumë të dobët në ndeshjen e kthimit në Maltë ndaj Valetas,…

E bujshme, Elliott zgjedh Konten, Gatuzo ikën?

Prova ose rastësi? Antonio Konte shkarkohet nga stoli i Çelsit dhe mbetet pa ekip, Sarri i…

Higuain “po” Milanit, por ka vetëm një problem

Gonzalo Higuain ka dhënë miratimin për transferim te Milani. Këtë e ka bërë prej disa ditësh,…

Maloku ndryshon ekip, por qëndron në Seria C

Leonardo Maloku nuk po gjen dot stabilitet, teksa ka ndryshuar sërish ambient. Lojtari i cili aktivohet…

Projektohen drejtuesit e rinj të Vllaznisë

Kuqeblutë kanë gati drejtuesit e rinj. Pas një periudhe të gjatë pauze, pritet të jenë bëhen…

Receta e kualifikimit, thirrja dhe një dëshirë e madhe: Prenga hap “kartat”

Besnik Prenga është mjaft optimist se Laçi i tij mund të arrijë suksesin në ndeshjen e…