Betejat në Tiranë dhe në Durrës, ja formacionet zyrtare

0

Tirana-Laçi dhe Teuta-Kastrioti nisin në orën 17:00. Në Durrës trajneri Shkëmbi ka bërë disa ndryshime në formacion, teksa Sherif Kallaku është lënë në stol. Të njëjtin fat ka pasur edhe Esin Hakaj. Një rotacion ndoshta, për shkak se në mesjavë Teuta luan ndeshjen e kthimit të Kupës së Shqipërisë me Kukësin.

Nga ana tjetër Devolli ka zëvendësuar Çelën me Shehin, sikurse pritej. Vatnikaj nuk ia ka dalë dhe Roxher luan në majë të sulmit. Kështu hapet një vend edhe për Bardhin që ta nisë nga fillimi. Janë konfirmuar edhe lëvizjet te Laçi e Tirana. Toro zëvendësohet nga Mersinaj, kurse te bardheblutë titullarë e nisin Halili e Kobina.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 26
E shtunë, më 30 mars 2019, ora 17:00

Stadiumi “Selman Stërmasi”, Tiranë

TIRANA-LAÇI
Tirana:
Abibi, Kërçiku, Turtulli, Imami, Hoxhallari, Daja, Kobina, Hasani, Halili, Greca, Ngo. Trajner: Erjon Xhafa

Laçi: Selmani, Fangaj, Gjoni, Mersinaj, Sefgjini, Eller, Jonuzi, Lushkja, Shtubina, Mane, Xhixha. Trajner: Sulejman Starova

Gjyqtarë: Kridens Meta, Nertil Bregasi, Denis Agaraj, Emirion Sino

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 26
E shtunë, më 30 mars 2019, ora 17:00

Stadiumi “Niko Dovana”, Durrës

TEUTA-KASTRIOTI
Teuta:
Hidi, Frashëri, Bicaj, Arapi, Beqja, Bicaj, Sidibe, Avdyli, Progni, Vecaj, Bushiç. Trajner: Bledi Shkëmbi

Kastrioti: Çekrezi, Husein, Bojom, Shehi, Ndreca, Ymeraj, Shehu, H. Marku, Bardhi, Kalaja, Roxher. Trajner: Bledar Devolli

Gjyqtarë: Eldorian Hamiti, Dojando Myrtari, Redian Dobruna, Laver Alla

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.