Asani: Kam disa oferta, do bisedoj me Demin për të ardhmen

0

Ofertat për Jasir Asanin nuk mungojnë dhe këtë e konfirmon vetë Kryegolashënuesi i të kuqve në një lidhje direkte me emisionin “Zona Gol” në “Supersport”. Futbollisti nga Shkupi konfirmoi se

“Kur erdha unë te Partizani, kam thënë se Partizani do të synojë vetëm vendin e parë. Besojmë se e merituam krejtësisht titullin”.

“Tani për tani jam lojtari i Partizanit. Për momentin kam disa oferta që do i diskutoj me presidentin, së shpejti do ti merrni vesh. Nuk janë oferta nga kampionate të Ballkanit”.

“Kam pasur kontakte nga kombëtarja e Maqedonisë, por si çdo shqiptar unë dëshiroj të luaj për Shqipërinë, prandaj jam ende në pritje të një ftese”.

“Te Partizani ka qenë shumë e vështirë të fitoja titullin krahasuar me Vardarin. Atje ekipi ishte i mbushur me lojtarë me eksperiencë që kishin luajtur më parë në kampionate të ndryshme nëpër Europë, ndërsa te Partizani ishim një grup me shumë lojtarë të rinj në moshë”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.