Browsing Tag

Xabi Alonso

Ronaldo rikthehet në Madrid, milionat e shpëtojnë nga burgu

Kristiano Ronaldo është kthyer sot në Madrid, por jo te Reali. Sulmuesi i Juventusit është paraqitur në gjykatë i shoqëruar nga bashkëshortja Xheorxhina Rodrigez për akuzat e shtetit spanjoll për evazion fiskal. Portugezi u akuzua nga një…

Alonso i pandashëm nga futbolli, Perez e rikthen te Reali

Ksabi Alonso nuk mund të rrinte për shumë larg sportit që i ka dhuruar gjithçka çmund të imagjinonte. Ish-mesfushori i Real Madrid, Bajern  dhe shumë skuadrave të tjera ka filluar ditën e djeshme karrierën e tij në rolin e trajnerit. Ka…