ZYRTARE: Befasia e Teutës, merr afrikanin e Flamurtarit

0

Një ndër zbulimet e Superiores sezonin e fundit, sulmuesi Seku Kamara, është larguar nga Flamurtari dhe tashmë firmos për Teutën.

20-vjeçari nga Guinea erdhi në Shqipëri në vitin 2015, për llogari të Luzit, që më pas e transferoi te Besëlidhja.

Një sezon i shkëlqyer te Besëlidhja në Kategorinë e Parë, si dhe disa ndeshje fantastike në kupë, bënë që Kamara të binte në sy te klubet e Superiores dhe Flamurtari e bëri të vetin në huazim verën e shkuar, së bashku me mesfushorin qendror Lansinet Sidibe.

33 ndeshje në total në Vlorë, 4 gola e disa asiste, 1429 minuta dhe një rendiment shumë i mirë, aq më shumë që bëhet fjalë për një sulmues krahu dhe në moshë shumë të re.

Megjithatë, çuditërisht Flamurtari nuk e ushtroi të drejtën e blerjes, edhe pse nuk duheshin shifra kolosale.

Kështu, sot Seku Kamara është zyrtarizuar krejt papritur te Teuta. Sulmuesi, i cili më 20 korrik do të mbushë 21 vjeç, përforcon dukshëm sulmin e Teutës për sezonin e ri dhe do të jetë një nga pikat kyçe të skuadrës së Bledi Shkëmbit, që po bëhet shumë interesante.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2019/02/fotoblinibilta.jpeg