VIDEO | Çudia e radhës, asistin perfekt e dhuron… arbitri!

0

Për të qeshur dhe për të qarë… I tillë është episodi që ka ndodhur në Divizionin e Katërt gjerman të futbollit. Në divizionet rajonale, përballë ishin SV Schalding-Heining dhe TSV Rosenheim, sfidë që ka përfunduar me fitoren e miqve 1-3.

Gjithsesi, fitorja ishte dhe për emritë të arbitrit kryesor dhe kjo jo për gabime në arbitrim, por për një “super asist”. Po, e lexuat mirë, një asist nga arbitri kryesor. Videoja e mëposhtme tregon episodin, që tërboi vendasit, ndërsa për Rosenheim ishte një festë e vërtetë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.