Uellsi fton “djalin-raketë”, sulmuesi i Sitit kundër Shqipërisë

0

Uellsi do të ndeshet me Shqipërinë nesër më mbrëmje dhe kundërshtari asht usi ne është i zhgënjyer nga  ndeshjet e Ligës së Kombeve. Gjithsesi, trajneri Rajan Gigs do të përgatitet për ndeshjet kualifikuese të Europianit dhe për këtë takim do të grumbullojë edhe sulmuesin 18-vjeçar të Mançester Sitit, Rabi Matondo.

Matondo ka luajtur për skuadrën e dytë të Sitit, duke treguar një formë fantastike pasi ka shënuar 6 gola në 9 ndeshje dhe nuk do të ishte çudi që të zbriste në fushë në takimin e “Elbasan Arenës”.

Interesant fakti se djaloshin në fjalë e konsiderojnë si më të shpejtë se Sane apo dhe Stërling. Te Uellsi besojnë se Matondo është e ardhmja e Kombëtares dhe për të ndeshja në Elbasan do të jetë shumë e veçantë, pasi është grumbullim ii parë me skuadrën përfaqësuese.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.