Browsing Tag

Nasri

Befason Nasri, firmos për “gjigantin” belg

Samir Nasri ka vendosur ta vazhdojë karrierën e tij në Belgjikë. Futbollisti francez është prezantuar te skuadra a Anderleht ku do të vihet nën urdhrat e ish-kolegut të tij te Mançester Siti, Vinsent Kompani, i cili mban njëkohësisht…

UEFA korrigjon vendimin, Nasri dënohet sërish

Samir Nasri duhej të ishte “Zidan i ri” pas fillimit fantastik të karrierës, por tashmë ka vite që karriera e tij është në rënie të lirë dhe për sjelljen e tij mund të përfshihet në formacionin e lojtarëve rebelë që e kanë shkatërruar vetë…

Guardiola vazhdon spastrimin, Nasri përfundon në Turqi

Samir Nasri transferohet zyrtarisht nga Mançester Siti tek Antaljaspori në kampionatin turk. Mesfushori francez ishte transferuar te Siti në vitin 2011, nga Arsenali për 25 milionë sterlina, por karriera e tij te Siti, edhe pse nisi…

Nasri mund të mos luajë më futboll

Samir Nasri ka qenë gjithmonë një futbollist me shumë talent, por edhe shumë probleme, që ia kanë zbehur karrierën. Tani mesfushori francez është në telashe të mëdha, për shkak të një historie absurde. Ish-e dashura e tij i është…