Browsing Tag

Frederik Veseli

Konfirmohet momenti “jo” i Hysajt, Veseli në stol

Largimi i Mauricio Sarrit këtë verë nga Napoli duket se i ka lëkundur pozitat e Elseid Hysajt te skuadra italiane. Mediat përtej Adriatikut raportojnë se po mendohet të gjendet një zëvendësues, ndërkohë që nga ana tjetër klubi nuk ka asnjë…

Hysaj rikthehet titullar, Strakosha është i paprekshëm

Serie A luan javën e dhjetë dhe sikurse dihet janë disa shqiptarët që luajnë në elitën e futbollin italian. Por jo të gjithë do të jenë në fushë për skuadrat e tyre. Nesër prej orës 15:00 Atalanta përballet me Parmën dhe Gasperini sërish…

Veseli sërish jashtë, humb duelin me Ronaldon

Ende me probleme mbrojtësi Frederik Veseli. Lojtari polivalent u dëmtua gjatë grumbullimit me kombëtaren për ndeshjet me Jordaninë dhe Izraelin, çka bëri që të largohej para kohe. Futbollisti 25-vjeçar akoma nuk është rikuperuar. Ai…

Veseli sfidon Milanin, projektohet titullar

Milani përballet sonte në transfertë me Empolin. Një ndeshje që nis prej orës 21:00 dhe kuqezinjtë duhet ta fitojnë me çdo kusht. Sigurisht vendasit nuk do të hyjnë në fushë të dorëzuar. Mungesë e madhe ajo e Higuain për Milanin,…