Browsing Tag

Ante Rebic

Interi harron Lukakun, një sulmues kroat për Konten

Romelu Lukaku është shumë afër transferimit te Juventusi. Belgu ishte objektivi i madh i Interit, që tani duhet të shohë për një alternative tjetër. Kështu ka ndodhur dhe zikaltrit kanë hedhur sytë nga Bundesliga. Sky Sport raporton se i…

Rebiç ndjek Joviç, marrëveshja drejt konkretizimit

Në Madrid i kanë hedhur sytë nga Ajntraht Frankfurt. Pas transferimit të Luka Joviç te Reali i Madridit, tashmë është Atletiko klubi që kërkon të bëjë pazar në Gjermani dhe dëshiron shërbimet e Ante Rebiç. Sky Sport raporton se bisedimet…

Konte do yllin kroat, Inter nis ofertën zyrtare

Me ardhjen e tij te Inter, Antonio Konte ka vendosur kushtin e të bërit një merkato të fuqishme dhe sjelljen në San Siro të lojtarëve, që ai kërkon. Emrave të Niko Barelës dhe Edin Xhekos i shtohet Ante Rebiç. Sulmuesi kroat aktivizohet me…

Pasardhësi i Grizman, Atletiko e gjen në Bundesligë

Zëvendësimi i Antuan Grizman nuk është aspak i thjeshtë dhe Atletiko Madrid e mirë këtë fakt. Drejtuesit e klubit spanjoll nuk duan të nxitohen dhe po monitorojnë situatën për të ndërhyrë në momentin e duhur. Një prej emrave që pëlqehet…

Sulmuesi ideal për Konten, Interi nis sulmin për kroatin

Interi po punon në disa fronte për përforcimin e skuadrës. Emri i fundit që ka dalë në skenë është një sulmues, i cili e njeh mirë Serie A. Antonio Konte i pëlqen shumë karakteristikat e tij dhe i ka kërkuar drejtuesve ta transferojnë në…

Befasohen tifozët, Ajntrahti mbetet pa sulm?

Ajntrahti i Frankfurtit zhvilloi një sezon shumë të mirë. Gjermanët ishin shumë afër arritjes në finalen e Ligës së Europës, ndërsa kualifikimi në Champions për sezonin e ardhshëm ju shpëtoi nga duart në javët e fundit. Ekipi ka në sulm…

Shumë oferta për të, Rebiç ka një preferencë

Ante Rebiç është një nga “xhevahiret” e Ajntrahtit të Frankfurtit. Sulmuesi kroat shënoi një nga golat në barazimin 2-2 kundër Verder Bremenit dhe është ngjitur në kuotën e 7 golave në kampionat. Ai ndodhet në një formë të mirë, ndërsa…

Bajerni heziton, Rebiç firmos për katër vite

Ante Rebiç bëri paraqitje mjaft të mira me Kroacinë. Edhe pse shënoi vetëm një gol kundër Argjentinës, sulmuesi 24-vjeçar ishte titullar në gjashtë ndeshje dhe një lojtar mjaft i rëndësishëm për trajnerin Zlatko Daliç. Për shërbimet e…