Statistika befasuese e Arbër Zenelit, e zbulon Herenveni

0

Arbër Zeneli u largua në janar nga Herenveni, pasi u ble nga francezët e Remis. Sulmuesi anësor i Kosovës po bën mirë edhe në Ligue 1, teksa ka shënuar dhe asistuar disa herë. Numri 17 i Reims ka spikatur më së shumti me shërbimet e tij për shokët e skuadrës.

Para se të transferohej në Francë ai numëronte 9 asiste me fanellën e Herenvenin. Edhe pse luajti vetëm gjysmë sezoni, Zeneli e ka mbyllur i pari. Sulmuesi, në 17 ndeshje ka bërë më mirë se të gjithë shokët e skuadrës.

Arber Zeneli       9 asiste
Yuki Kobayashi  8 asiste
Sam Lammers    5 asiste
Lucas Woudenberg         4 asiste
Michel Vlap        4 asiste
Nemanja Mihajlovic        4 asiste
Pierie kick            3 asiste
Ben Rienstra      3 asiste
Morten Thorsby               2 asiste
Daniel Høegh     1 asist
Sherel Floranus 1 asist
Pelle van Amersfoort     1 asist
Mitchell van Bergen        1 asist

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.