Salah ‘fal’ Këpucën e Artë: Nuk më intereson, dua diçka më të madhe

0

Ylli i Liverpulit, Mohamed Salah, po mahnit Europën me paraqitjet e tij spektakolare këtë sezon, me 40 gola të shënuar në 45 ndeshje, duke rezultuar transferimi më i mirë i sezonit në kontinent.

Megjithatë, golat, rekordet dhe Këpuca e Artë nuk i interesojnë fare egjiptianit, i cili ka vetëm një fiksim në mendje: të fitore Ligën e Kampioneve.

“Jam i lumtur që po shënoj dhe po ndihmoj skuadrën, por do ta falja me gjithë qejf Këpucën e Artë, nëse do të vlente Ligën e Kampioneve në këmbim. Nuk kam asnjë dyshim për këtë, Champions League është diçka tepër e madhe për çdo futbollist, nuk më intereson asgjë tjetër”.

Ndërkaq, gara për kreun e listës së shënuesve në Premier Ligë është mjaft interesante, me Salah që ka shënuar 30 gola, ndjekur nga Herri Kejn me 25.

“Nuk mund të gënjej, e mendoj garën e shënuesit më të mirë dhe skuadra po më ndihmon, të gjithë pasojnë tek unë dhe më ndihmojnë. Jam i sigurt se edhe Totenhemi po mundohet ta ndihmojë Kejnin, por në fund, ne luajmë si skuadër dhe nuk mendojmë shumë kush shënon”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here