Salah është magjistar, Liverpuli triumfon me përmbysje. Çelsi e mbyll vitin me shëtitje

0

Liverpuli dhe Çelsi e kanë mbyllur vitin me fitore, duke marrë tre pikë të rëndësishme sot, në ndeshje që nuk duhej t’i gabonin. Ngjeshja në krye është e frikshme dhe çdo gabim kushton shtrenjtë në garën për një vend në Champions League, duke parë që vendi i parë nuk kapet më.

Liverpuli vuajti shumë në fitoren 2-1*ndaj Lesterit Sitit në formë, që shënoi në pjesan e parë dhe i hapi shumë probleme mbrojtjes së The Reds. Megjithatë, këtë sezon Liverpuli ka kryer një superblerje si Mohamed Salah, me egjiptianin që shënoi dy gola të artë në pjesën e dytë dhe i dha fitoren skuadrës së Jyrgen Klopit.

Krejt ndryshe në Londër, ku Çelsi u zbavit duke fituar 5-0 ndaj Stouk Sitit. Rydiger, Drinkuotër e Pedro shënuan që në pjesën  e parë, Uillian dha dy asiste dhe shënoi në pjesën e dytë, kur Zapakosta mbylli llogaritë, ndaj një rivali që luajti pa shumë titullarë, duke menduar për të hënën kundër Njukasllit. Eden Hazard e nisi nga stoli, ndoshta ndëshkim për belgun, pas fjalëve të të atit se nuk po rinovon ngaqë dëshiron të shkojë te Reali.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image