Interi ndalet dhe zhgënjen sërish, Strakosha shkëlqen

0

Interi nuk di të fitojë me dhe viti është mbyllur me një barazim 0-0 kundër Lacios, që luajti një ndeshje mjaft të mirë dhe në pjesën e dytë mund ta fitonte ndeshjen.

Pas tre humbjesh rresht mes kampionatit e kupës, pritej një reagim nga Interi, që nëse nuk fitonte sot, praktikisht dorëzohej në garën për kreun.

E pamundur, Lacio luajti një ndeshje mjaft të mirë dhe Interi ka humbur golat e Ikardit dhe fantazinë e Perishiçit.

Edhe kur Interi krijoi raste, Strakosha ishte gati, duke qenë vendimtar në disa raste.

Edhe Lacio pati raste, por nuk e gjeti golin dhe në një moment për pak festoi, sepse arbitri Roki dha një penallti dhe e anuloi me VAR, sepse Skriniar ndali topin me dorë, por pa qëllim.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.