Mavrajn e duan në Spanjë, por ka një problem!

0

Mërgim Mavraj është kthyer në një barrë për Hamburgun, pasi është një ndër më të paguarit në skuadër. Veçse patën paguar 1.8 milionë euro për kartonin e tij, gjermanët i ofruan edhe një pagë të mirë qendërmbrojtësit. Rreth dy milionë euro në sezon përfiton 32-vjeçari.

Pak kohë më parë ngë Turqia u bë i kryer kalimi te Trabzonspor, por duket se nuk paska pasur asgjë të vërtetë  brenda. Për Mavrajn tanimë ka dalë një tjetër lajm dhe që e lidh me një kalim në Spanjë te Deportivo La Korunja.

Spanjollët kanë rënë në Segunda Divizion dhe sipas “Bild” ka bisedime për t’u realizuar një lëvizje e tillë. Te Hamburgu janë të gatshëm që ta lënë të ikë edhe me parametra zero madje, por duhet zgjidhur një çështje e rëndësishme që ka të bëjë me pagën e lojtarit.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.