Fenerbahçe tenton sërish, ofertë për Mavrajn

0

E ka provuar edhe më parë, pa sukses, por Fenerbahçe e do me çdo kusht Mërgim Mavrajn. Klubi turk, sipas mediave në Turqi, kërkon një qendërmbrojtës niveli dhe emri i duhur, që garanton cilësi e eksperiencë, është pikërisht ylli i kombëtares sonë.

Mavraj aktualisht luan tek Hamburgu, ku është një titullar fiks, ndaj edhe klubi gjerman refuzoi ofertën e Fenerbahçes në verë, por turqit janë të vendosur ta provojnë sërish.

Oferta për Hamburgun mund të shkojë deri në 2 milionë euro dhe për Mavrajn 1.7 milionë euro në sezon.

Mavraj zor se do të refuzonte, nëse Hamburgu pranon, por drejtuesit e klubit gjerman e kanë të qartë se nuk mund të rrezikojnë kaq shumë në një sezon ku sërish po luftojnë për mbijetesë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image