Dinamo e Kievit, gjak për një… barazim

0

Dinamo e Kievit u ndal dje në shtëpi nga Jang Bojs në barazimin 2-2, rezultat që la të paprekur renditjen e grupit ku bën pjesë Skënderbeu, duke parë që edhe në Elbasan nuk pati fitues.

Përveç rezultatit zhgënjyes, Dinamo e Kievit duhej të bënte llogaritë edhe me dëmtimin e frikshëm të kapitenit Domagoj Vida.

Kroati mori një goditje në kokë dhe e vazhdoi lojën i fashuar, por u mbulua në gjak, aq sa është absurde që qëndroi aq gjatë në fushë, saqë dukej si një film horror.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.