Bufon te Juventusi? Ekziston vetëm një pengesë!

0

Mbrëmjen e kaluar lajmi se Xhanluixhi Bufon mund të rikthehet te Juventusi pushtoi mediat italiane. Edhe ditën e sotme ka ndodhur e njëjta gjë, ku të reja të tjera kanë dalë në skenë.

“Sport Mediaset” raporton së fundmi se e vetmja pengesë për rikthimin e 41-vjeçarit është Matia Perin. Portieri 26-vjeçar ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij dhe nëse ky i fundit vendos të qëndrojë, atëherë firma e Bufon me Juventusin vështirë se mund të ndodhë.

Gardiani italian do të vijë si portier i dytë, por atë post e mban Perin aktualisht. Gjithsesi, gjasat janë që 26-vjeçari të vendosë të largohet, pasi kërkon të jetë protagonist.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.