VIDEO | “Uou, janë të paparë”, kryeministrin Rama e magjeps bilardoja tani!

Eklent Kaçi dhe Besar Spahiu po marrin pjesë në kampionatin botëror të Bilardos, që po zhvillohet ne Lester në Angli. Dyshja kuqezi mposhti një ditë më parë Rusinë me rezultatin 3-7, ndërkohë që çuditërisht edhe kryeministri Edi Rama ka parë disa fragmente të ndeshjes.

Në një takim elektoral, pjesë e bisedës së tyre janë bërë edhe dyshja Kaçi-Spahiu, me këtë të fundit që ka dhuruar spektakël me një gur të marrë me kërcim dhe që kryebashkiaku Veliaj e shikon në momentet e bisedës. Rama, normalisht nuk e njeh këtë sport dhe dy bilardistët e spiktur. Kurbinasin Kaçi e bën kuksian, si Spahiun, dhe duket vërtetë i befasuar.

Sigurisht ata që i qëndrojë vërdallë nuk i kanë treguar se Kaçi është numri një në Europë, ka qenë numri një në botë, së fundmi ka fituar Euroturin e Austrisë dhe është kampion Europe në fuqi në Disiplinën 8-Ball. Pesë medaljet në Europianet e moshave, që përkthehen edhe në para referuar ligjeve të vendit tonë, i përkasin një të shkuare të largët, sigurisht.

Në Ministrinë e Arsimit dhe Sporteve me siguri i dinë këto arritje, apo edhe faktin që si Kaçi e Spahiu ka edhe djem të tjerë që mund të na nderojnë me medalje në arenën ndërkombëtare. Gjithsesi mbështetja për ta është zero. Fjalët e kryeministrit mund të jenë motivuese, por ç’e do kur prej kohësh bilardon e ka konsideruar sport rrugaçëror  dhe për federatën përkatëse nuk akordohet asnjë fond. Kaçi e Spahiu e tërhoqën vëmendjen, por a mjafton?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online