Anxhelo Suta konfirmohet në krye të Gramshit, këtë vit me ambicie

0

Krerët më të lartë të Gramshit kanë konfirmuar edhe për sezonin tjetër në krye të skuadrës trajnerin Anxhelo Suta. Do te jetë viti i tretë radhazi që tekniku elbasanas do të drejtojë të kuqtë.

Kjo gjë ka gëzuar edhe tifozët gramshakë, që e përshëndesin vendimin e klubit. Përgatitjet tek Gramshi do të fillojnë në datën 15 gusht. Boshti i ekipit do te jetë ai i sezonit të kaluar, duke filluar nga kapiteni Ledio Koçi.

Për sa i përket anës financiare, ajo do te jete e garantuar dhe mbi te gjitha tepër e fuqishme. Kryetarja e Bashkisë, Luljeta Dollani që ka rolin kryesor, bashke me presidentin Kujtim Baholli, nuk do të kursehen për ekipin. Ky i fundit do të ketë pretendime të mëdha, duke synuar ngjitjen ne Kategorinë e Parë. Mariglen Miraka

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.