Browsing Tag

Pike

Para dhe njohje, Pike ngjit klubin e tij një kategori më lart

Zherard Pike bleu disa muaj më parë klubin e tij të parë. “FC Andorra” një klub amator që militonte në nivelin e katërt të piramidës së futbollit spanjoll. Futbollisti i njohur ka përdorur njohjet dhe resurset financiare për të kaluar…

Zyrtare | Zherard Pike bëhet me klub të ri

Zherard Pike nuk është vetëm një lojtar i zoti, por edhe një biznesmen që guxon dhe fiton. Spanjolli është aktualisht pronar i Andorra CF, klub që aktivizohet në Segunda Divizion. Por Pike nuk ndalet me kaq. Ai, nëpërmjet kompanisë së…